faq

BIEŽI UZDOTIE JAUTAJUMI

1. Ar ko jūs nodarbojaties? Kas jūs tādi esat? Ko jūs piedāvājat?

Mēs esam interjera dizaina studija KONCEPCIJA. Studijas vadītāja ir dizainere Natālija Mitina. Mēs piedāvājam savus pakalpojumus – izstrādājam gan arhitektūras projektus, gan interjera dizaina projektus.

2. Cik sen eksistē firma?

Studija eksistē no 2007.gada.

3. Kādi ir jūsu paši pazīstamākie projekti?

  • Jaunais firmas stils Fuji Film veikalu tīklam
  • Nakts klubs Godvil
  • Baltic Beach Hotel SPA centrs Jūrmalā
  • Apavu veikals Lota Ventspilī

4. Kādi ir dizaina projekta izpildes termiņi?

Izpildes termiņi ir ļoti individuāli. Tie ir atkarīgi no objekta lieluma un sarežģītības, kā arī no tā, cik ātri un saskanīgi pasūtītājs un dizainers atrod risinājumus un saskaņo variantus. Visumā, saskaņā ar mūsu pieredzi neliela dzīvokļa projektēšanai aiziet aptuveni 2 mēneši, privātmājas projektēšanas stadija var aizņemt aptuveni 4 mēnešus. Tomēr viss aprunājams – ja pasūtītājam kaut kādu iemeslu dēļ nepieciešams pabeigt objektu galēji saspiestos termiņos – mēs atradīsim iespējas kā iekļauties nepieciešamajā grafikā.

5. Vai jūs nodarbojaties ar arhitektūru, ainavu dizainu, interneta lapu dizainu, vizītkaršu, izkārtņu, vitrīnu dizainu?

Mēs nodarbojamies ar interjera dizainu, kā arī ar arhitektūru, mēbeļu projektēšanu. Ar ainavu dizainu mēs nenodarbojamies, bet mums ir dizaineri un arhitekti, ar kuriem mēs sadarbojamies un varam jums tos rekomendēt. Ar interneta lapu dizainu, poligrāfijas un reklāmas dizainu, kā arī ar vitrīnu un izstāžu stendu dizainu mēs nenodarbojamies.

6. Vai jūs noslēdzat līgumu?

Jā, mums ir standarta līgums par ēkas arhitektūras izstrādāšanu vai telpu dizaina projektēšanu. Līguma paraugs tiek izsūtīts jums pēc pieprasījuma – ar elektronisko vai parasto pastu.

7. Vai ir iespējams darbs ar projektu, kas neatrodas Latvijā?

Jā, mēs varam strādāt ar objektu, kas atrodas ārpus Latvijas, tāds darbs tiek dēvēts par attālināto. Mums ir tamlīdzīgu objektu pieredze Krievijā un Eiropā. Par tāda darba nosacījumiem labāk precīzāk aprunāties ar studijas vadītāju.

8. Ar kādiem piegādātājiem un ražotājiem jūs sadarbojaties?

Mēs strādājam ar vadošajiem piegādātājiem Rīgā, piemēram ar Reaton, Ambergs, Trentini, Parketa Nams, Hals Trading, Plaza un daudziem citiem. Ar plašāku mūsu partneru sarakstu jūs varat iepazīties mūsu mājas lapas nodalījumā “Mūsu partneri”.

9. Vai jums ir savu celtnieku brigāde?

Mēs principā nestrādājam ar saviem celtniekiem, jo tas ļauj mums visās konfliktu vai strīdus situācijās nostāties pasūtītāja pusē. Remontu – celtniecības darbu laikā tamlīdzīgas situācijas rodas visai bieži (attiecībā uz darbu vai pārbūvju papildus apjomu), tai brīdī mēs dodam priekšroku mūsu klienta interešu aizstāvībai. Dizaineri, kuri strādā partnerattiecībās ar savu būvbrigādi, dabiski aizstāv savu biznesa partneru intereses – iespējams, upurējot klienta intereses.

10. Vai jūs nodarbojaties ar sienu apgleznošanu?

Nē, bet mēs sadarbojamies ar dažām firmām un privātiem gleznotājiem, kuri var tamlīdzīgus darbus veikt pēc mūsu vai viņu skicēm.

11. Vai jūs nodarbojaties ar mēbeļu pa individuālo projektēšanu?

Mēs nodarbojamies ar mēbeļu izstrādāšanu pēc individuāla pasūtījuma gan interjera dizaina projektu ietvaros, gan atsevišķi. Tāpat, pie nepieciešamības, mēs “virzām” pasūtījumu līdz pat tā realizācijai – kontaktējamies ar ražotāju, izsūtām rasējumus, akceptējam materiālus un krāsas, piemeklējam furnitūru.

12. Vai jūs nodarbojaties ar mēbeļu, gaismekļu dekorēšanu?

Retos gadījumos mēs paši ar to nodarbojamies, tomēr visbiežāk dodam priekšroku to uzticēt mūsu partneriem.

13. Kas tā tāda -autora uzraudzība un kamdēļ tāda ir vajadzīga?

Autora uzraudzību dizainers īsteno kopīgi ar pasūtītāju, kontrolējot būvdarbu atbilstību dizaina projektam. Šim mērķim būs vajadzīgi vairāki izbraucieni uz objektu. Pie tam dizainers nenes atbildību par izpildāmo būvdarbu kvalitāti, bet tikai par to atbilstību projektam. Tomēr, atklājot jebkādu brāķi vai zemā kvalitātē paveiktus darbus, dizainers, neapšaubāmi, informē par to pasūtītāju.

14. Vai vizualizēšana ietilpst projekta cenā?

Jā, mūsu studijā vizualizēšana ietilpst projekta pilnajā cenā. Tomēr, ja jūs uzskatāt, ka tā jums nav vajadzīga, jūs varat atteikties no šā pakalpojuma, attiecīgi arī pazemināsies projekta pilnā cena.

15. Un jā nu man nepatiks tas kas ir sanācis?

Tā vienkārši nevar notikt. Mūsu darbs ir organizēts tādā veidā lai pēc iespējas pilnīgāk īstenot klienta vēlmes un viņa ideāla interjera iztēlojumu. Šīm nolūkam darba pirmajā posmā tiek savākta pēc iespējas pilnīgāka informācija par pasūtītāja gaumi un vēlmēm. Pēc tām klients visos posmos kontrole dizainera īdējās, būtībā strādājot tandēmā. Ne viena īdēja vai risinājums, ar ko klients nav mierā, netiks ienests projektā vai īstenots dzīvē. Sakarā ar visiem šaubīgiem jautājumiem notiek diskusijas, kuru laikā tiek izstrādāts tāds variants, kas apmierina pasūtītāju.