miti

Mīti par interjera dizainu

Neviens, izņemot mani, nezina kā es gribu dzīvot.

Neapšaubāmi, neviens nevar noteikt jums, kādās telpās gribat dzīvot. Bet ieteikt, kā jūsu plānus un sapņus realizēt vislabāk, kā jūsu mājokli padarīt harmonisku, ērtu un mājīgu – tieši tas ir dizainera uzdevums. Un to viņš prot vislabāk, jo ir apguvis dažas specifiskas zināšanas (ergonomiku, kompozīcijas likumus, krāsas psiholoģiju, apgaismojuma teoriju), pārzina interjera stilus, pārzina apdares materiālu tirgu un tehniskajās detaļas. Dizaineris radīs nākamā interjera skices, pēc kurām jūs sapratīsiet, vai jūtaties komfortabli un mājīgi jūsu mājokļa jaunajā veidolā. Dizainera uzdevums ir uzprojektēt ne tik ļoti pašu interjeru, cik iespaidu, ko tas atstās uz mājas saimnieku un viņa viesiem.

Man ir laba gaume, es pats varu izstrādāt interjera dizainu.

Daudzi cilvēki ir apveltīti ar labu gaumi, taču ne visi. Piekritīsiet, ka tikai nedaudzi droši sev atzīst – «man ir slikta gaume».
Bet tas arī nav vajadzīgs! Dizaineris no pasūtītāja atšķiras ar specializētajām zināšanām un iemaņām, prasmi strādāt šajā sfērā. Vēl jo vairāk, ka gaume ir ļoti smalka lieta un šajā gadījumā nav tik svarīgi tas, vai ir laba gaume, bet gan tas, ka šī gaumes sajūta pasūtītājam un dizainerim ir līdzīgas.

Dizaina projekts ir dārgs, es to nevaru atļauties.

Jā, dizainera pakalpojumi maksā naudu. Tomēr dizaina projekta izstrādāšana pirms remontdarbu sākuma ļaus jums ietaupīt līdzekļus remonta gaitā. Jau pirms sienas nokrāsošanas jūs zināsiet, vai tā izskatīsies labi. Nepieciešamo materiālu daudzuma aprēķins ļaus jums nepārmaksāt par liekiem kvadrātmetriem un kilogramiem. Jūs būsiet atbrīvoti no pārtaisīšanām, kuras ir neizbēgamas remonta gaitā, ja nav dizaina projekta. Arī dot darba uzdevumus būvstrādniekiem un remontstrādniekiem būs daudz vienkāršāk, nododot tiem rasējumus, nevis skaidrojot savas idejas mākoņos.

Es varu izmantot bezmaksas dizainera konsultāciju salonā vai veikalā.

Bezmaksas siers, kā zināms, ir tikai slazdā. Dizaineru pakalpojumi salonos nav gluži par baltu velti, vienkārši cena par tiem jau ir iekļauta materiāla cenā, kuru pērkat. Salona vai veikala dizaineris neredz jūsu mājokļa projektu kā vienotu vienību. Viņš nevarēs jums veltīt daudz laika, tāpēc individuāla pieeja katram klientam ir apšaubāma. Der atcerēties arī to, ka dizaineris veikalā visvairāk ir ieinteresēts, lai jūs nopirktu materiālus viņa veikalā. Veikala dizainera ieteikumus ierobežo noteikta veikala materiālu piedāvājums. Pie tam citā salonā jūs varat atrast kaut ko piemērotāku jums pēc stila, cenas vai kvalitātes.

Man nāksies pirkt dārgās dizaina mēbeles, santehniku, apdares materiālus.

Dizaina projekta izstrādāšana ir dizainera un pasūtītāja kopējais darbs. Pasūtītājs visos posmos kontrolē un ievirza dizainera idejas. Jau pašā sadarbības sākumā ir iespējams norādīt budžetu, kurā ir jāiekļaujas vai projekta izstrādāšanas gaitā norādīt uz pārāk dārgām mēbelēm vai apdares veidiem. Dizaineris var piedāvāt jums dārgas mēbeles vai santehniku, bet nevar piespiest tos nopirkt. Šādos gadījumos kopīgi tiek meklēts kompromisa variants – lētāks analogs, kas ir piemērots pēc dizaina.

Es negribu maksāt par dizainu, kurš var man nepatikt.

Ja dizaineris savus darba pienākumus veic profesionāli, rezultāts vienkārši nevar nepatikt pasūtītājam – jo tas rodas daudzu konsultāciju, pārrunu, katalogu, žurnālu, paraugu caurskatīšanu reizēs. Ja dizaineris kvalitatīvi un profesionāli izpilda savu darbu, bet pasūtītāja attieksme pret projektēšanu ir nopietna, tad par to kopējo darba rezultātu ir jākļūst telpas dizainam, kas ir maksimāli piemērots pasūtītāja vajadzībām.
Bez tam, darbs ar projektu notiek pa posmiem. Un katra posma nobeigumam ir nepieciešama pasūtītāja piekrišana. Gadījumā, ja lēmums neatbilst pasūtītāja gaumei, piekrišana uz to netiks saņemta un projektēšanas darbs šajā posmā turpināsies.