kapec

Kādēļ ir vajadzīgs interjera dizaineris?

Jūs varat paši uzšūt sev kleitu, taču profesionāla šuvēja to izdarīs daudz ātrāk un kvalitatīvāk. Jūs varat neizmantot frizētavas pakalpojumus un mēģināt nogriezt sev matus, taču frizieris māk to daudz labāk. Arī līgumus, pilnvaras vai citus dokumentu varam sastādīt paši, tomēr piekritīsiet, ka jurists izdarīs to daudz pareizāk un efektīvāk.

Pakalpojumi, ko piedāvā savas jomas profesionāļi, atbrīvo mūs no laika patēriņa, dod kvalitatīvāku rezultātu, mazina izredzes kļūdīties un ekonomē naudu.

 
Pirmkārt, dizaineris ir profesionālis. Viņš ir guvis atbilstošu izglītību, zināšanas un pieredzi. Lai apgūtu šo profesiju, tāpat kā jebkuru citu, vajag mācīties daudzus gadus, taču arī pēc diploma iegūšanas dizaineris pastāvīgi pilnveido savas prasmes un zināšanas. Otrkārt, katrs dizaineris zināmā mērā ir psihologs. Viņš palīdz pasūtītājam atklāt savu raksturu un paust to interjerā, bet dažkārt pat koriģēt dažas rakstura īpašības, piemēram, ar krāsas palīdzību interjerā “mierināt” lieki agresīvu personību vai, ar tekstiliju un dekora palīdzību radīt mājīguma un drošības sajūtu, un palīdzēt nervozam cilvēkam atslābināties. Dizainera uzdevums ir iepazīties ar pasūtītāja dzīves veidu un šo informāciju izmantot individuāla telpas tēla izstrādē, kas ļauj padarīt dzīvi ne tikai ērtāku un komfortablāku, bet arī ietaupīt naudu. Un visbeidzot, dizaineris ir arī mākslinieks, un viņam daudzām ierastām lietām var rasties nestandarta pielietojums un risinājums. Ļoti bieži cilvēki, raugoties dizainera darbā, saka: “Man pat galvā tas nebūtu ienācis”, vai “es pat neiedomājos, ka to var izdarīt”. Lūk, tas arī ir dizainera domāšanas tipa rādītājs, kas ir orientēts uz noteiktu uzdevumu realizāciju. Tas viss nenozīmē, ka “parastiem” cilvēkiem nav gaumes. Vienkārši viņu domāšana nav virzīta tādu problēmu risināšanai, viņi darbojas citās sfērās. Tādējādi tas ir gan izglītības un pieredzes, gan aicinājuma un talanta jautājums. Bet talants, kā zināms, katram ir savs.