Дизайн интерьера обувного магазина Lota в Вентспилсе
Apavu veikals Lota

Apavu veikala Lota interjera dizains Vēntspilī

Koncepcija un stilistika

Projekta uzdevums bija divstāvu apavu veikala interjera dizaina izveide. Veikals atrodas Ventspilī vēsturiskajā centrā, ēkā kura ir arhitektūras piemineklis. Tāpēc projektā bija jāievēro stingras Kultūras un pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Arhitektūras pārvaldes prasības.
Projektam tika izvelēta eklektiska stilistika – simetriskais kompozicionalais risinājums, klasiskie telpas arhitektūras elementi, kā durvis ar pildiņiem un dekoratīvie karnīzi. Toties mēbeles un gaismekļi ir izvelēti mūsdienu stilā, kas no vienas puses ir vairāk piemērots telpu funkcionālai nozīmei, bet no otras puses padara interjeru dinamisku un emocionālu.

Krāsu risinājums

Krāsu risinājums šajā interjerā ir diezgan neitrāls – brūno toņu un balta savienojums. Bet ekspresiju interjeram piešķir fuksijas krāsas akcenti – pufi un gaismekļu elementi.

Apdares materiāli

Grīdas – keramogranits Caledonia, ražotājs Ceramika Paradyż un stikla mozaīkas brūnā krāsā.
Griesti – baltie krāsoti un spīdīgie iestieptie BaltPrestige piena šokolādes krāsā.
Sienas – krāsotas piena šokolādes krāsā.
Karnīzes, grīdlīstes, kolonnu apdare – poliuretana dekori, krāsoti baltā krāsā.
Durvis – koka durvis ap pildiņiem krāsotas baltā krāsā.

Mēbeles

Visas mēbeles šīm projektam tika izstrādātas individuāli. Apdares veidi – venge lamināts (rūgtas šokolādes krāsas koksnes imitācija) un balts lamināts ar minimālo faktūru. Arī tiek izmantojams dūmu krāsas stikls, spoguļi un metāla detaļas. Visa furnitūra un metāla elementi – hromēti.

Apgaismojums

Šīm interjeram tika izstrādāts apgaismojuma projekts, kas ļāva aprēķināt nepieciešamo apgaismojuma daudzumu un izvelēties gaismekļus, kas maksimāli atbilst interjera vajadzībām. Tehnoloģiskajām apgaismojumam tika izmantoti prožektori, kas ir virzīti uz tirdzniecības plauktiem, kā arī iebūvētie gaismekļi. Dekoratīvajām un akcenta apgaismojumam tika izmantotas kompānijas Prandina ražotas lustras Notte Metal. Tos metāliskais korpuss no ārpuses ir krāsots ar spīdīgo balto krāsu, bet no iekšpuses – ar fuksijas krāsu, kas ir saskaņā ar pufiem un rāda papildus akcentu interjerā.