Дизайн интерьера ресторана DECADANCE
Restorāns DECADANCE

Restorāna DECADANCE interjera dizains

Funkcija

Projekta uzdevumā bija paredzēts jau eksistējošā ražošanas ēkā izveidot restorānu ar galveno zāli un telpu banketiem. Ēkas shēma ar karkasa konstrukcijām, kur nesošās ir tikai kolonnas un spraišļi, ļāva viegli pārplānot būvi, izvietojot visas nepieciešamās telpas. Tās ir banketu zāle 10 personām, galvenā restorāna zāle ar 60 vietām, halles, ģērbtuve, vīriešu un sieviešu tualetes, kā arī virtuve un palīgtelpas. Kopējā telpu platība 400 m2.

Interjera koncepcija

Restorānam vajadzēja rosināt iztēli un interjeram jābūt kaut kam pilnīgi jaunam un neparastam. Tika izvēlēta pseidogotiskā stilistika ar glamūra un baroka elementiem. Ar riģipša arku palīdzību tika imitētas gotiskās katedrāles velves, tāpat arī logu ailes izveidotas arku formā. Noformēšanas materiāli tāpat tika izraudzīti atbilstoši koncepcijai – glancētais keramogranīts un grīdu segums ar paklājiem, dekoratīvais apmetums uz sienām un griestiem, kā arī tekstīliju panelējumi uz banketu zāles sienām. Mēbeles tika izvēlētas greznas gan pēc formas ar barokāliem kokgriezumu elementiem un Kapitone pogām, gan pēc apdares, kur tika izmantots samts un apzeltījumi.

Interjera krāsu noformējums

Krāsu risinājuma pamatā tika izraudzīts drosmīgs zaļās un violetās krāsas salikums, kas piešķir interjeram austrumu kolorīta un greznības sajūtu. Tāpat interjerā ir izmantots daudz zelta (mēbelēs, dekoratīvajā apmetumā un dekorā) un nedaudz melnais grīdu pārseguma materiālā un durvju apdarē. Tualetes tāpat ir ieturētas zaļās un violetās krāsas gammā, bet maigākās nokrāsās. Sieviešu tualetē sienas ir maigā ceriņu tonī, bet grīda un griesti salātu krāsā, vīriešu – pretēji.

Apgaismojums

Interjerā izmantoti neparasti Holandes kompānijas Quasar gaismekļi. Pār galdiem galvenajā zālē un bārā ar leti izvietotie gaismekļi ar optisko šķiedru rada eņģeļmatu efektu. Hallēs ļoti neparastas lustras ar zelta plāksnīšu piekariem, kas optiski turpina spraišļoto griestu ideju. Tualetēs izmantotas spīdošas mazgājamā galda virsmas no mākslīgā akmens, kā arī uz sienām izvietoti pārdroši kompānijas Wever&Ducre gaismekļi krānu veidolā.