Дизайн интерьера ночного клуба GODVIL в Риге
Nakts klubs GODVIL

Nakts kluba GODVIL interjera dizains Rīgā

Projekta mērķis bija daudzfunkcionāla kluba izvietošana esošajā ražošanas ēkā. Ēkas plānojums un karkasu konstruktīva shēma atļauj izvietot lielo zāli ar otro gaismu, kā arī visas nepieciešamas palīgtelpas.

Funkcija un plānojuma risinājumi

Funkcija un plānojuma risinājumi ir cieša sakarā ar ēkas iekšējo arhitektūru. Pamata apjomu aizņem dēju zāle divos līmeņos, kā arī VIP-zona, cigāru zāle un liela foajē pirmajā stāvā. Lielāka daļa palīgtelpas, kā virtuve un noliktavas, ir izvietotas piebūves apjomos. Klubam ir trīs pamat ieejas – galvena ieeja, virtuves ieeja un ieeja uz artistu grimētavām. Tas ir nepieciešamas lai nodalīt funkcionālas plūsmas – apmeklētājus, artistus un personālu. Arī klubam ir divas papildus ieejas, kas savieno to ar pārējo ēkas daļu – kāpņutelpas izejas. Tie tiek izmantojami arī kā evakuācijas izejas.

Koncepcija un stila risinājums

Koncepcija un stila risinājums tika izvelēti diskusiju un apspriedes laika gaitā ar pasūtītāja pārstāvjiem. Kopējo kluba stilistiku var definēt kā moderno klasiku. Tiek izmantotas formas un dekora elementi, kuriem pamatā ir klasiska stilistika. Bet apdare un tehnoloģiskie risinājumi paliek mūsdienu. Kopā tas viss palīdz radīt eleganto un izsmalcināto tēlu.

Krāsu risinājums

Krāsu risinājums ir balstīts uz baltas un melnas krāsas kontrastiem izmantojot sarkano kā akcenta krāsu. Bet atsevišķās kluba telpās tika pielietota cita krāsu shēma – VIP-zonā sarkana un melna savienojums, bet cigāru zālē – tumši brūna, olīvu un zelta krāsas savienojums. Izmantotie materiāli un apdares veidi pilnībā atbilst kluba koncepcijai. Tie ir āda un samts mēbeles apdare, hromēts metāls un stikls norobežojušās konstrukcijās, kristāls gaismekļos, dekoratīvais apmetums uz sienām. Liela nozīme ir glāncetiem iestieptiem griestiem daudzās kluba telpās – tie rada izsmalcinātu efektu un tai pašā laikā vizuāli palielina telpu augstumu tajās vietas, Kur tā ir nepietiekošā. Objekta specifikas dēļ tika uzstādītas īpašas prasības grīdas segumiem. Tika izvelēti visizturīgākie grīdas segumu veidi – poliurietana uzlejama grīda dēju zālē, paklāju segums sabiedriskajām zonām, keramogranitu flīzes zonās ar paaugstināto slodzi (garderobē, tualetes, smēķēšanas telpā).

Apgaismojums

Apgaismojums klubā kalpo diviem mērķiem. Pirmais – radīt pietiekošo apgaismes daudzumu telpu apkopēj un pasākumu norisei (konferences, prezentācijas un t.t.). Šīm nolūkam tika izmantoti kopējas gaismas iekārtas – lielāko daļu halogēna lampas. Gaismekļu dizains tika izvelēts moderns un askētisks lai tos neakcentēt un nepiesaistīt lieko uzmanību. Otrais apgaismojuma veids – dekoratīvais apgaismojums. Šīm nolūkam tika izmantoti dienas gaismas lampas (nišās un griestos), gaismas diodi, kā arī gaismekļi un lustras ar kristāliem. Tai skaitā arī centrāla lustra un lustras virs balkoniem galvenā zālē.

Mēbeles

Mēbeles klubam lielāko daļu tiek izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma pie vietējiem ražotājiem. Tāpēc tika izstrādāti bāra letes, administratora un garderobes letes projekti. Arī pēc individuāla pasūtījuma tiek ražoti galdi un lielāka daļa no dīvāniem. Klubs ir plānots maksimālai slodzei 1200 cilvēki un var būt izmantojams dažādu pasākumu organizācijai – diskotēkām, koncertiem, konferencēm, prezentācijām, banketiem. Arī vai izīrēt klubu korporatīvo pasākumu vai bērnu svētku norisei. Dienas laikā ir iespējams ekspluatēt to kā restorānu.