Дизайн интерьера частного дома в Юрмале
Privātmāja Jūrmalā

Privatmājas interjera dizains Jūrmalā

Funkcija un plānošanas risinājumi

Projekts paredz 4 cilvēku ģimenes privātmājas izstrādāšanu. Visas nepieciešamas zonas un telpas jau bija paredzētas arhitektūras projektā. Interjera dizaina projekta ietvaros tika nebūtiski izmainīti dažu telpu gabarīta izmēri un konfigurācijas. 1. stāvā atrodas kopējas lietošanas telpas – priekšnams, virtuve, viesistaba, ēdamzāle, kā arī kabinets un viesu sanitārmezgls. 2. stāvā izvietotas 2 bērnu istabas, viesu guļamistaba, vannas istaba, kuras iziet centrālā apaļa hallē. Arī tur izvietota galvena guļamistaba ar pieslēgtiem ģērbtuvi un vannas istabu. Pagrabu stāvā atrodas palīgtelpas (mazgatūve, katlu telpa un dārza inventāra noliktava), kā arī SPA zona – hidromasāžas vanna, sauna, dušas telpa, tualete un plaša atpūtas zona.

Koncepcija un stils

Pēc ilgstošas apspriešanās ar pasūtītājiem, interjera noformēšanai tika izvēlēts koloniālais stils. Tas ļaus izvietot interjerā priekšmetus, kurus pasūtītāji atveduši no aizrobežu braucieniem. Tāpat šis stils īpaši atbilst mājas funkcionālajai nozīmei – atpūtai un relaksācijai jūras krastā. Šis stils atšķiras ar sarežģīto dekoru neesamību, plānošanas lēmumu vienkāršību. Koloniālajam stilam raksturīgi ir dabiski apdares materiāli un neitrālas krāsu toņi.

Krāsu risinājums

Tā kā pirmais stāvs praktiski pilnībā veido vienotu brīvu telpu, ko nesadala starpsienas un durvis, tā noformēšanai tika izvēlēta vienota mierīga krāsu gamma. Tajā pašā gammā ir noformēta arī kāpņu telpa, kā arī halle otrajā stāvā. Izvēlētas dabiskās krāsu gammas, kas ir siltas, bet klusinātas – ziloņkauls, vaniļa, sarkanbrūnas koka nokrāsas. Pagrabstāvā dabiskā apgaismojuma daudzums ir minimāls, tādēļ tā noformēšanai tika izvēlēta piesātinātāka krāsu gamma – terakota krāsu uz sienām papildina aksesuāri zaļā un lillā krāsā. Otrajā stāvā katrai no telpām ir savs krāsu risinājums. Jaunākās meitas bērnistaba noformēta bāli-salātzaļā, kas saskaņots ar oranžo un dzelteno, vecākās bērnistaba – saskaņotā bāli-gaiši zilā tonī ar rozā un brūno. Viesu guļamistabas krāsu risinājumu diktēja ziloņkaula krāsā izvēlētās mēbeles – ko papildina sienas krāsas tonī «zilonis» un piesātināti sarkanas tekstīlijas. Galvenajā guļamistabā krāsu gamma veidota uz tumšo mēbeļu un bāli-zeltainā sienu krāsu kontrasta bāzes.

Izmantotie materiāli un apdares veidi

Apdares materiālu izvēli lielā mērā diktēja izvēlētais stils. Pirmā un otrā stāva grīdas segumam izvēlējās masīvu dēļu parketu no eksotiskā kastaņa Kumaru koksnes. Virtuvē un 1 stāva priekšnamā ir izmantotas flīzes Vidusjūras stilā ar oriģināliem dekoratīviem ielaidumiem, kas ražotas kompānijā Dolce Vita. Otrā stāva hallē ir paredzēta mākslinieciska parketa rozete ar venzelēm, izstrādāta pēc individuāla pasūtījuma. Pagrabstāvā ir pielietots nestandarta risinājums – grīdas segums ir izpildīts no tika koksnes, kas ir ļoti blīva un ir izturīga pret temperatūras un mitruma līmeņu izmaiņām. Tādēļ koka grīda ir izmantota visās zonās, izņemot pirti, dušas telpu un tualeti. Pirmā stāva sienām ir ziloņkaula krāsas dekoratīvā apmetuma apdare, kas imitē novecojušu virsmu. Analoģisks apmetums ir izmantots pagrabstāvā, bet terakota krāsā. Otrā stāva guļamistabu sienas krāsotas ar ūdensemulsijas krāsu, bērnistabās ir izmantots apgleznojums ar trafaretu. Tāpat ir krāsotas sienas kabinetā pirmajā stāvā. Galvenajā guļamistabā sienas ir ar balti-zeltainu krāsas venēciešu apmetumu. Griesti visur ir gludi, krāsoti baltā krāsā. Izņēmums ir pagrabā zona virs džakuzī – tur ir izmantoti lillā krāsas iestieptie griesti ar zvaigžņu debess efektu. Durvis un grīdlīstes visās telpās paredzētas no koka ar venge finierējumu. Viesu sanitārmezglām 1. stāvā tika izvēlēta kompānijas Marazzi ražotas flīzes no kolekcijas Sari. Kopējai vannas istabai 2. stāvā tika izvelēta kompānijas Ceramiche Supergres ražotas flīzes no kolekcijas Tresor. Vannas istabai pie saimnieka guļamistabas tika izvelēta kompānijas Ceramiche Supergres ražotas flīzes no kolekcijas My Mood.

Apgaismojums

Apgaismojuma risinājumam tika izvelētas oriģinālas lustras koloniāla stilā no vadošiem ražotājiem – Lampadari, Cantori, Rossini, De Majo.

Mēbeles

Interjera noformēšanai tika izvēlēti stilistiski piemēroti mēbeļu paraugi. Pirmajā stāvā ir izmantotas kompānijas LCI mēbeles, kā arī oriģināla Bordignon Cemillo kompozīcija viesistabā. Viesistabā un kabinetā izmantoti kompānijas Alberta dīvāni un krēsli. Galvenajā guļamistabā un viesu guļamistabā ir izmantotas Cantori mēbeles, viesu guļamistabā un bērnistabā gultas no Alberta. Bērnistabās ir korpusu mēbeles Deco. Daļu mēbeļu (plauktus viesistabā, bāra leti un bufetes pagrabā, kā arī iebūvētos skapjus un ģērbtuvi) paredzēts gatavot pēc individuāla pasūtījuma.