Дизайн интерьера гостиной для TV программы "Квартирный вопрос"
“Mājokļa jautajums”

Viesistabas interjera dizains TV programai “Mājokļa jautājums”

Piedaloties LNT kanālā, programmas “Mājokļa jautājums” ietvaros tika izstrādāts viesistabas interjera dizains dzīvoklī, kur dzīvo jauns cilvēks ar savu ģimeni. Istabas kopplatība ir 24 kvadrātmetri.

Koncepcija

Interjera tēlu noteica pasūtītāja profesionālās darbības virziens, kurš strādā par dīdžeju.  Tas deva impulsu viesistabas telpas noformējumam gan no funkcionālā, gan no stilistiskā un dekoratīvā viedokļa. Tika izvēlēts POP‑art stils, kam raksturīgas spilgtas vibrējošas krāsas, ģeometriski ornamenti, tehnoloģiski materiāli, glancētas virsmas un lakoniskas formas.

Funkcija

Šajā viesistabā bija nepieciešams izcelt divas funkcijas – īpašas visas ģimenes sanākšanas istabas, viesu uzņemšanas, televizora skatīšanās, kā arī DJzonas, kur pasūtītājs varētu nodarboties ar savu profesionālo darbību, noslīpējot meistarību. Tādēļ tika pieņemts lēmums pārnest vienu no durvju ailēm (tas uzlaboja arī visa pārējā dzīvokļa plānojumu) un ierīkot podiju, kas izpilda skatuves funkciju. Uz podija ir izvietota darbvieta un speciāli plaukti, lai glabātu plates. Podijs ir nodalīts no pārējās telpas ar zemu starpsienu, uz kuras uzkārts televizors. Iepretim TV pie loga izvietots liels stūra dīvāns. Tāpat telpā ir izvietotas stūra kumodes, lai glabātu traukus.

Krāsu risinājums

Šis projekts tika izveidots, balstoties uz kontrastiem, tādēļ sienu un griestu pamatkrāsa izvēlēta matēta baltā. Par akcenta krāsām tika izvēlēta fuksijas un laima toņu krāsas, tās redzamas tekstilijās un istabas dekorā. Zemā starpsiena krāsota joslās, izmantojot akcentu krāsas un melno. Grīdas segumā tika izmantoti divu tipu paklāju segumi – pelēksudrabains telpas pamatdaļā un fuksijas krāsas podija zonā. Augstas melnas grīdlīstes piešķir interjeram dramatismu un grafiskumu. Korpusu mēbeles ir ar baltām glancētām virsmām ar fuksijas krāsas nelieliem akcentiem. Pie tām piemeklētas sienu uzlīmes, kas iespiestas uz baltas glancētas plēves un fuksijas nokrāsās. Darba galda virsma izgatavota no melnā marmora. Tāpat melnā krāsā ir dīvāna audums un žurnālu galdiņa virsma.

Apgaismojums

Šajā projektā tika pielietots dinamisks apgaismojums ar RGB gaismas diožu virteni. Virtene un palīgierīces paslēptas aiz karnīzes, ieslēdzas ar parastas spiedpogas palīdzību, bet vadība notiek ar tālvadības pults palīdzību. Paredzēti vairāki apgaismojuma režīmi – krāsas var mainīties plūstoši vai asi, var apstādināt izmaiņas jebkurā spektra punktā un saņemt jebkādas krāsas vienmērīgu apgaismojumu. Tāpat var izmantot apgaismojumu kā gaismas mūziku  – kontroles sistēma reaģē uz ritmu. Pārējais apgaismojums ir risināts funkcionāli. Centrālais griestu gaismeklis dod kopējo istabas apgaismojumu. Iebūvētie halogēnie gaismekļi apgaismo podija zonu, bet efektīgi piekari rada krāsu akcentu. Stāvlampa un pagaisma kumodēm ļauj radīt mājīguma atmosfēru.