Дизайн интерьера квартиры на мансарде в Вентспилсе
Dzīvoklis Vēntspilī

Interjera dizains mansarda dzīvoklim Ventspīlī

Interjera koncepcija

Dzīvoklis aizņem vēsturiskās ēkas visu trešo stāvu pašā Ventspils centrā. Likās dabiski mēģināt ieturēt interjera un ēkas arhitektūras harmoniju. Tomēr pasūtītāji ir mūsdienīgāka stila piekritēji. Uzdevumu tāpat sarežģīja nelielais telpu augstums un nepieciešamība saglabāt interjerā jumta koka konstrukcijas, kuru virsmas tika notīrītas un nosegtas ar speciālu laku. Tādējādi iezīmējās jauktais stils – klasikas un laikmetības elementi ar nelielām atsaucēm uz provansas garu. Šī stilistika, kā arī unikālais logu izkārtojums viesistabā (uz trijām sienām) padarīja dzīvokli par gaišu un mājīgu pat pašos apmākušākajos laika apstākļos.

Funkcija

Dzīvoklis sanāca divistabu – atsevišķa guļamistaba un liela telpa ar apvienotu viesistabu un ēdamistabu ar lielu ēdamgaldu, virtuve iebūvēta tās pašas telpas nišā. Dzīvoklī ir arī priekšnams, divas ģērbtuves (viena guļamistabā, otra priekšnamā) un vannas istaba. Tādējādi ir iekārtotas visas zonas, kas nepieciešamas divu cilvēku komfortablai sadzīvošanai.

Interjera krāsu noformējums

Tika nolemts pieskaņoties koka siju krāsai, izmantojot uz grīdas līdzīgas nokrāsas ozola parketu. Sienas un griesti visā dzīvoklī ir baltas, tāpat arī grīdlīstes. Pateicoties līdzāsesošam siltas nokrāsas dabiskajam kokam, baltā krāsa neliekas auksta un vienmuļa. Interjeru atdzīvina gan mēbeles, gan melnas un sarkanas krāsas priekšmetu detaļas – krēsli, kumodes, atzveltnes krēsli. Dīvāna drēbe un aizkari uz logiem – darināti no neitrālas siltas pelēkas krāsas lina.

Interjera apgaismojums

Mansarda apgaismojums vienmēr ir sarežģītais uzdevums, bet šajā projektā jumta augstums un konstrukcijas radīja papildus neērtības. Vispārējais apgaismojums tika izveidots ar baltas krāsas ārējo halogēno gaismekļu palīdzību, akcentu apgaismojums iekārtots pār ēdamgaldu un viesistabas zonā. Telpai mājīgumu piešķir galda lampas uz naktsskapīšiem pie gultām un stāvlampa viesistabā.