Дизайн интерьера квартиры на мансарде в Риге
Mansardas dzīvoklis

Interjera dizains mansardas dzīvoklim Rīgā

Koncepcija

Dzīvoklis, kurām tika izstrādāts interjera dizains, atrodas daudzdzīvokļu mājas mansardā pilsētas vēsturiska daļā. Veidojot šī dzīvokļa interjera dizainu par pamat tēlu kļuva tumšo koka zaru uz vakara debess fona motīvs. Šīs temats tika apspēlēts kā apdares materiālos, tā arī dekorā, tai skaitā glezniecībā un parādes viesistabas durvju noformēšanā. Dzīvokļa kopējo stilu var definēt ka urbānismu. Tas ir mūsdienu lakoniskais stils, kas tajā pašā laikā rāda mājīgu atmosfēru. Liels naturālo materiālu daudzums, gaišie pasteļtoņi piešķir šīm interjeram caurspīdīgumu un vieglumu.

Funkcija

Tā kā dzīvoklis ir pietiekoši liels, visas nepieciešamas funkcionālas zonas bija iespējams izvietot atsevišķās telpās. Dzīvoklī ir liela ieejas halle, viesistaba ar ēšanas zonu, saimnieka guļamistaba ar plašu ģērbtuvi un lielo vannas istabu ar dabisko apgaismojumu un divvietīgo hidromasāžas vannu. Viesu sanitārmezgla durvis ved uz ieejas halli. Liela virtuves platība atļāva izvietot tur ne tikai visu nepieciešamo aprīkojumu, bet arī bara leti un nelielo pusdienas galdu četriem cilvēkiem. Pārvietojot durvis, kas ved uz viesu guļamistabu, parādījās iespēja iekārtot hallē lielo ģērbtuvi.

Krāsu risinājums

Šī dzīvokļa krāsu risinājums tika izveidots pamatojoties uz kopējo interjera koncepciju un stilistisko tēlu. Lielāko daļu tas ir naturālas koksnes krāsas (ķiršu koks, balināts ozols, venge), kā arī mierīgas pasteļkrāsas sienu noformēšanai un tekstilam. Plaši izmantota balta krāsa, ka arī matēts stikls.

Apdares materiāli

  • Grīdas – parkets Golvabia Cherry lacquer. Saimnieku guļamistabā, ģērbtuvē un viesu guļamistabā – Donau Warant White Oak. Virtuvē – Fibra Grey 60×60 keramiskas flīzes, ražotajs Atlas Concorde. Vannas istabā – keramiskas flīzes kolekcija Ruad Beige ražotājs TAU Ceramica. Viesu sanitārmezglā – keramiskas flīzes kolekcija Quatrtieri New ražotājs MARAZZI, kā arī mozaīka REVIGLASS Mango.
  • Sienas – dažādu krāsu dekoratīvais apmetums, kas imitē venēcijas apmetumu.
  • Griesti – balta matēta krāsa.
  • Durvis – venge, matēts stikls.
  • Korpusa mēbeles. Viesistabā tika izmantotas BONTEMPI mēbeles no balta krāsota stikla hromētā rāmī. Guļamistabā itāļu mēbeles FLOU balināta ozola krāsā. Viesu guļamistabā FLOU mēbeles venge krāsā. Virtuvē – bordo krāsas matētas fasādes, darba virsma – pelēkais granīts, arī tika izmantots balināts ozols.
  • Mīkstas mēbeles – viesistabā dīvāns POLARIS Midway, baltas krāsas āda.
  • Santehnika. Saimnieku vannas istabā – JOIN kolekcija ražotājs IDO, vanna PAA. Viesu vannas istabā – Mylife kolekcija ražotājs LAUFEN. Ūdens maisītāji un dušas sistēma GROHE.