Дизайн интерьера квартиры на улице Альберта в Риге
Dzīvoklis Klusajā centrā

Dzīvokļa interjera dizains Alberta ielā Rīgā

Interjera koncepcija

Šis dzīvoklis atrodas vēsturiskā jūgendstila laikmeta ēkā Alberta ielā. Šis Rīgas rajons tiek dēvēts par Kluso centru, lielākā daļa apbūves attiecas uz 19.gs. beigām un 20.gs. sākumu. Šeit pārstāvēti vislabākie vēsturiskā nekustamā īpašuma objekti, tai skaitā dzīvojamās ēkas. Dzīvokļa īpašnieki ir enerģiski darījuma cilvēki, taču tai pat laikā estēti un modernās glezniecības kolekcionāri. Šis dzīvoklis tika viņiem nodrošināts kā cienīgs ietvars viņu kolekcijas daļai.

Dizainera uzdevums bija maksimāli uzsvērt dzīvokļa priekšrocības un vēsturisko vērtību, nepārvēršot to par jūgendstila laikmeta muzeju. Tādā veidā interjera stila risinājumā tika harmoniski apvienoti vēsturiskie arhitektūras elementi, tādi kā autentiskie dekori, durvis un sienu paneļi no vienas puses un ultramoderni mēbeļu un dekora priekšmeti no otras puses.

Funkcija

Interjera dizaina projekta ietvaros tika noformētas šādas telpas – priekštelpa un gaitenis, viesistaba, ēdamistaba, virtuve un guļamistaba. Viesistabā atrodas mīksto mēbeļu grupa, kas sastāv no diviem Diesel dīvāniem, diviem krēsliem un žurnālu galdiņa, vērsta pret televizoru, kas nostiprināts uz balta glancēta paneļa ar iebūvētiem plauktiem. Telpas stūrī atrodas kamīns, sienas ir noformētas ar mūsdienu Latvijas mākslinieka Rituma Ivanova darbiem.

Viesistabu ar ēdamistabu savieno plaša aila, kas noformēta ar koka paneļiem. Šeit Missoni paklāju izceļ minimālistiskas Ligne Roset mēbeles.

Virtuvē pielietots interesants mēbeļu izvietojuma princips – šeit nav līnijveida darba virsmas. Pamatprocess norit centrālajā elementā, uz tā saucamās „salas”, piekļuve tai nodrošināta no visām pusēm. Uzglabāšanu nodrošina ar augstu iebūvēto skapju, kuri uzstādīti gar vienu no sienām, līniju, kur arī izvietota iebūvētā tehnika.

Interjera krāsu noformējums

Krāsu risinājumam par pamatu tika pieņemtas interjerā vēsturiski izmantotās krāsas – dabīga ozolkoka krāsas parkets, bāli zaļš piparmētru tonis sienām, baltais – griestiem, dekoriem, grīdlīstēm, logu rāmjiem. Interjerā plaši pielietota baltā krāsa, kā arī koši krāsu akcenti. Virtuvē sienām izmantots piesātinātāks smaragdzaļais tonis.